אמנות המנטליזם היא דיסציפלינה מורכבת, המשלבת מגוון שיטות כדי להדהים את הקהל. יש מנטליסטים המשתמשים בקסמים מסורתיים ואילו אחרים מתמקדים בהצעות ובשפת גוף. יהיו השיטות אשר יהיו, מנטליסט טוב יוכל להתחבר לקהל באמצעות חוויות משותפות שלא ניתן להסביר.

האם מנטליסטים יכולים לקרוא מחשבות?

מנטליסטים מסוגלים לתמרן ולשלוט במוחו של מישהו אחר באמצעות טריקים שונים. הם משתמשים ביכולות הקוגניטיביות שלהם כדי לפענח מה אנשים חושבים ומה הם יעשו הלאה. ביצועים כאלה דורשים תרגול רב, כולל למידה של סוגים שונים של שפת גוף. הם גם צריכים להתאים את השגרה והטכניקות שלהם בהתאם לקהל שהם מבצעים. הם יכולים לצרוף את כישוריהם לפני הופעה, אם יתאמנו עם חבריהם או בני משפחתם. עם זאת, עליהם להיזהר שלא לתרגל יתר על המידה כפי שהוא יכול להשפיע על איכות הביצועים שלהם.

מנטליסטים מקצועיים יש שנים של הכשרה וניסיון לקרוא מחשבות. הם למדו לקרוא את ההקשר של מילים ומחוות. אז הם יכולים לחזות על סמך עובדות אמיתיות. מיומנות זו משמשת גם בתכנות נוירו-לשוני, שהוא סוג של פסיכותרפיה. אם תרצו ללמוד לקרוא מחשבות, תוכלו לנסות להתבונן באנשים אחרים ולהתאמן בסביבה בטוחה.

שיטה אחת לקריאת מחשבות היא NLP, המאפשרת לקרוא את מחשבותיהם של אנשים באמצעות שפת הגוף שלהם. התאוריה מאחורי NLP היא שהמוח האנושי מתפקד כמו מחשב, ושאפשר לתכנת אותו מחדש כדי להבין מה מישהו אחר חושב. מנטליסטים משתמשים בטכניקות NLP כגון עיגון, הכוללות יצירת קשר בין שני אובייקטים. המנטליסטים לרוב לובשים פריטים ספציפיים במהלך הביצועים כדי ליצור קשר נפשי.

האם מנטליסט יכול להפנט?

מנטליסט הוא קוסם שיכול להשפיע על מוחם של אחרים. מנטליסטים משתמשים במספר טכניקות כדי להשיג תכונה זו, אחת הפופולריות ביותר מכונה הצצה, המאפשרת למנטליסט להשיג מידע מחומר כתוב. טכניקות אחרות כוללות הצהרות וקריאה קרה. מנטליסטים מפורסמים כוללים את דארן בראון, שהופיע במספר רב של תוכניות טלוויזיה והפקות תיאטרון.

האתגר העיקרי שמנטליסט מתמודד איתו הוא יצירת אשליה של החלטה חופשית. בניסוי טיפוסי, מנטליסט ינסה לכסות מגנט או להפוך חוט או חוט לבלתי נראים כדי לגרום למשתתף לחשוב על מחשבה מסוימת. המטרה היא ליצור אשליה שהאדם יכול לבחור בחופשיות בין יקום אינסופי של בחירות אפשריות.

טכניקה נוספת נקראת תכנות לשוני נוירו. הטכניקה טוענת שהיא מסוגלת לקרוא את שפת הגוף ואת בחירת המילים של נושאים. מנטליסט ישתמש בתצפיות אלה כדי להשפיע על התנהגות הנבדק. עם זאת, חשוב לציין כי אדם יכול להיות מהופנט רק אם הוא רוצה להיות מהופנט.

טכניקה אחרת בשימוש על ידי מנטליסטים היא חרדה. הטכניקה כוללת הכנסת הנושא למצב היפנוטי של תודעה. בניגוד לקסמים סטנדרטיים, המנטליסטים בדרך כלל לא רוצים להיחשב בטעות לקוסמים, אם כי יש המשלבים מעשים קוגניטיביים עם קסמים סטנדרטיים. ג 'ירולמו סקוטו היה המנטליסט הראשון שזכה להכרה רשמית בשנת 1572. למרות שלקח קצת זמן למנטליזם להגיע לציבור, היום זו תעשייה של מיליוני דולרים.